VeniVidiVici

9 kõige tulusamat valdkonda, mida tasub õppida

Üks asju, mille järgi valitakse ülikooliharidust, on valdkonna tulusus hilisemas elus. Noored hindavad seda, kui suur on potentsiaal leida pärast kooli lõpetamist tööd ning kui suured on valdkonna keskmised palgad. Muidugi ei pruugi need oletused alati sajaprotsendiliselt täppi panna, kuid mõned valdkonnad või erialad kipuvad olema teistest tulusamad. Alljärgnevalt toome välja 9 sellist valdkonda.

1. Füüsika

Füüsika võib küll tunda keskkoolis õppides tüütuna, kuid tegemist on ühe kõige kasulikuma erialaga. Füüsika valdkond hõlmab endas suurepärast probleemilahendusoskust ja head matemaatikaoskust, andes vastava kraadiga inimesele rohkelt töövõimalusi tulevikus – avatud on positsioonid nii tootmisfirmades kui ka paljudes muudes kohtades.

2. Inseneritöö

Maailm on muutunud ning aasta-aastalt on insenerivaldkond aina olulisema kaaluga, kuna insenere on lihtsalt vaja aina rohkem. Nii elektriinseneri kui elektroonilise inseneritöö valdkonnad on väga tulusad, võimaldades tulevikus  töötada arvutiprogrammide ja keerukate masinaparkidega.

3. Õigusteadus

Õigusteadus on jätkuvalt üks kõige tulusamaid ametikohti, kus palganumber küündib kümnete tuhandete eurodeni. Olles üks kõige raskemaid ameteid, on ka selge, miks õigusteaduse valdkonna lõpetanutel on ees särav tulevik. Juriste on vaja kõikjale: alates avaliku sektori töökohtadest kuni erafirmade nõustaja positsioonideni. Isegi algaja jurist võib teenida aastas kuni 50-60 tuhat eurot.

4. Arhitektuur

Kellele meeldib disain ja kunst rohkem, ent samas hindab ka inseneritöö peensust, võib nautida arhitektuurivaldkonda, kus keskmine palk on samuti üsna kõrge. Arhitektuur on valdkond, mida on alati vaja, eriti, kuna arhitektid peavad olema väga täpsed ning osavad graafilises disainis. Arhitektid võivad saada tööd näiteks tehnoloogiaettevõtetes, disainides uusi tooteid.

5. Ärihaldus

Ärihaldus on üks Eesti ülikoolide populaarsemaid valdkondi ning seda väga hea põhjusega: see on ühtlasi üks tulusamaid valdkondi. Ärihalduse haridus avab kümneid võimalikke karjääriteid, olles seega ka väga mitmekülgne ala. Sa võid näiteks töötada kesk- või tipptaseme juhina, suunduda poliitikasse või töötada analüütikuna. Valikuid on rohkelt!

6. Tööstustehnoloogia

Kõik võimalikud valdkonnad, mis on seotud inseneritöö ja tööstusega, on tänapäeval väga tulusad. Tööstustehnoloogia on üks valdkondadest, mis võib tuua aastas sisse lausa 70-80 tuhat eurot ning annab võimaluse töötada paljudel ametikohtadel, mis on seotud arvuti- ja elektroonikatööstuse ning tehnoloogiaga üleüldiselt.

7. Sotsioloogia

See valdkond võib selles nimekirjas tunduda üsna kummaline, kuid tegelikult on sotsioloogia äärmiselt tulus ja kasulik valdkond. Selle hariduse omandanud inimesed võivad töötada näiteks analüütikutena ja teha uurimustöid või asuda tööle hoopis nõustajana.

8. Visuaalne kunst

Möödas on ajad, mil tuli kuulda fraasi “nälginud kunstnik”. Tänapäeval läheb visuaalkunsti vilelejatel üsna hästi – teenida võib kümneid tuhandeid eurosid. On palju valdkondi, kus on vajalik visuaalse kunsti haridus, nende hulgas näiteks kunstilised juhid, loometöö juhid jpm.