VeniVidiVici

Viisid, kuidas omandada haridust interneti teel

Kas oled kunagi kooli minemist ja hariduse omandamist edasi lükanud seepärast, et sul pole aega ega võimalust iga päev kooli minna ja istuda koolipingis mitu tundi? Tänapäeval ei ole see enam probleem. Kui sul on internetiühendus, on sul võimalik omandada lausa ametlikke hariduskraade ning läbida sadu kursuseid, mis on võrdväärsed ehtsate ülikoolikursustega.

Kuigi paljud internetis leiduvad kursused ei anna küll päris ehtsat ülikoolikraadi, võid kindel olla, et omandatavad teadmised on võrdväärsed. Alljärgnevalt toome välja mõned sellised võimalused, et saaksid oma internetipõhise haridusega algust teha.

1. Coursera

Coursera.org nimeline veebiportaal on vaieldamatult üks maailma parimaid veebilehti, mille kaudu osaleda online kursustel. Portaal teeb koostööd mitmete maailma parimate haridusasutustega ning toob inimesteni sadu kursuseid kõikvõimalikest valdkondadest. Suur osa kursuseid on täiesti tasuta ja paljud neist on korraldatud maailma tippülikoolide poolt.

2. Khan Academy

Khan Academy teeb samuti koostööd paljude haridusasutustega ning toob inimesteni videoloenguid sadade erinevate teemade kohta. Üks asju, mis muudab portaali eriti suurepäraseks, on selle kasutajasõbralikkus, mistõttu on lihtne õppida internetis isegi neil, kes pole niivõrd sinasõbrad internetimaailmaga.

3. Udemy

Udemy on üsna sarnane Coursera’le, kuid ühe eripäraga: igaühel on võimalik ehitada endale ise personaalne kursuseplaan erinevate loengute põhjal. Portaalist võib leida kümneid tuhandeid loenguid, mis on pärit maailma parimatelt professoritelt ning suur hulk loengutest on täiesti tasuta, kuigi on ka rohkelt tasulisi kursuseid.

4. Alison

Erinevalt eelmainitud paikadest on Alison tasuta portaal, kust leiab mitmeid kursuseid, eelkõige suunatud ärivaldkonnale, tehnoloogiale ja tervisele. Alison.com portaalist saab omandada ka sertifikaate, mis näitavad, et oled hariduse saanud.

5. iTunesU tasuta kursused

Kui oled Apple toodete kasutaja, on iTunesU eriti kasulik paik õppimiseks. Kogu kasutajaliides on üsna sarnane iTunes-le, mis muudab paiga lihtsaks neile, kes on juba iTunes-ga kokku puutunud. Suur osa kursustest on podcastide ja videote formaadis ning sarnaselt paljudele teistele paikadele sisaldab iTunesU ka üsna palju tasulist sisu tasuta sisu kõrval.

6. Harvard Extension kursused

Kas oled unistanud Harvardi ülikooli minemisest? Harvard Extension kursused on üks võimalus, kuidas saada osa selle tippülikooli kursustest. Kõik kursused on pärit Harvardist ning samuti on võimalik otsida kursuseid spetsiaalselt professionaalse sertifikaadi järgi, mistõttu sobib portaal hästi neile, kelle jaoks on oluline näidata ametlikku sertifikaati oma hariduse kohta.

7. Codecademy

Kas oled alati soovinud õppida kodeerima? Codecademy on spetsiaalselt loodud selleks, et õpetada kodeerimist. Seda tehakse praktiliste live-striimide abil, mis muudavad õppimise väga lihtsaks, kuna sul on võimalik näha näiteid ning teha ka kohe ise järgi – harjutamine teeb ju siiski meistriks!

8. BBC Podcastid

Kui tahad lihtsalt omandada uusi teadmiseid, aga ei ole niivõrd huvitatud raskematest või pikematest kursustest, siis sobivad sulle BBC pakutavad podcastid, mida peetakse mitmetel teemadel iga nädal. Rääkida võidakse näiteks nii majandusteemadel, spordist kui lihtsalt maailma sündmustest. Maailmapilti avardav on see kindlasti!

9. TED-Ed

TED-Ed on viimasel ajal samuti muutunud üheks väga populaarseks viisiks, kuidas omandada pisut lisateadmiseid. Ted-Ed lehelt leiab rohkelt põnevaid hariduslikke videosid, mis on ühtaegu ka väga meelelahutuslikud. Teemadest kajastatakse kõikvõimalikke asju, pakkudes võimalust oma teadmiseid täiendada paljudes valdkondades.